top of page

KADROMUZ

Yıldırım Bayazıt

İnşaat Yüksek Mühendisi

Yıldırım Beyazıt - 21450 (002).jpg
  • Siyah LinkedIn Simge

2006 yılında lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra çalışma hayatına, Rusya’da şantiye mühendisi olarak başlamıştır. 2007 yılında Türkiye'ye dönerek mühendislik ve müşavirlik firmalarında  yapısal  tasarım mühendisi olarak görev alarak, yedi yıl süresince bir çok mühendislik konusunda deneyim kazanmış, aynı zamanda  Atılım Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) eğitimini de tamamlamıştır.

Yıldırım, 2014 yılında Türkiye’nin önde gelen bir enerji üretim ve yatırım şirketinde çalışmaya başlamıştır. Yenilenebilir enerji alanında, proje geliştirme aşamasından işletmeye alma aşamasına tüm yatırım süreçleri ve işletmedeki santrallerin bakım süreçlerinde inşaat işlerinden sorumlu kıdemli mühendis olarak görev almıştır. 

2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği üzerine yüksek lisans programını tamamlayarak, Rüzgar Enerjisi Santralleri Türbin Temellerinin Geoteknik Tasarımı konulu bir yüksek lisans tezi hazırlamıştır. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Bölümünde, Hesaplamalı Mekanik programında doktora öğrenimine devam etmektedir.

2019 yılında, sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini daha fazla kullanabilmek adına, uzun süredir kurulumunu planladığı Geostatik firmasının temellerini atmıştır. Firmada yapısal tasarım ve geoteknik mühendisi olarak görev almaktadır. 

 

bottom of page